AktualnoeU 3

Nieprzerwanie od 2010 roku Ensto Pol rozwija darmowe narzędzie informatyczne, które znacznie skraca czas pracy z częścią techniczną projektu linii napowietrznej. Nazywa się Ensto Designer Suite, ale przyjaciele mówią mu „ED-ek”. Bardzo podekscytowani, oddajemy dzisiaj do Waszego użytku kolejną, piątą odsłonę programu!

Od wydania wersji 4.11 minęło prawie 4 lata, przez ten czas zbieraliśmy doświadczenia użytkowników, śledziliśmy trendy w oprogramowaniu i zmiany w przepisach. Przełomowym momentem, który zdecydował o wydaniu nowej wersji, było opublikowanie normy PN-EN 50341-1:2013 i zbioru normatywnych warunków krajowych do niej. Zmieniło się na tyle dużo, że decyzja mogła być tylko jedna, potrzebujemy pomocy ED-ka! Prace ruszyły.

Podczas analizy i projektowania algorytmów stało się jasne, że powstanie całkiem nowy program, bowiem tak dużo jest zmian zarówno merytorycznych, jak i funkcjonalnych.

Ważne: Jeśli macie już zainstalowany program w wersji 4.11, proszę go nie odinstalowywać! ED 5 będzie działał równolegle z poprzednia wersją. Wersja 4, której aktualizację planujemy w najbliższych miesiącach, jest opracowana pod kątem normy PN-E 05100:1998, natomiast baza wersji 5 to wspomniana wyżej nowa norma europejska.

Na chwile obecną, nowy program daje nam możliwość projektowania linii niskiego napięcia, ale gdy tylko pojawią się materiały do projektowania linii SN na bazie nowej normy, ED-ek zakasze rękawy i zajmie się także i tym tematem!

Jeżeli nie współpracowałeś wcześniej z Ed-kiem, to wszystko będzie dla Ciebie nowe. Czytelna instrukcja, w tym także przygotowywane obecnie filmy instruktarzowe, powinny pomóc szybko się z nim zaprzyjaźnić. Jeśli zaś poprzednia wersja nie ma dla Ciebie tajemnic, to nowy interfejs i logika pracy są po prostu bardziej przyjazne dla użytkownika. Najważniejsze różnice dla obu wersji zostały zebrane w tabeli.

 

Zainteresowany?
Pobierz program już dziś!

Zostaw e-mail i wypróbuj Ensto Designer Suite 5 przez 14 dni bez rejestracji. Zarejestruj się i ciesz się pełnią możliwości programu bez żadnych opłat!

Jesteś zainteresowany Ensto Designer Suite 4? Zarejestruj się!